Ohlédnutí za putovní výstavou Děti, škola a válka

Výstava Památníku Lidice

V březnu se ve škole uskutečnila výstava Děti, škola a válka, kterou naší škole zapůjčil Památník Lidice a která přibližuje vzdělávání v době Protektorátu Čechy a Morava, zaměřuje se na historii lidické školy a osud lidických dětí.

Výstavou provázeli zájemce žáci devátého ročníku navštěvující volitelný předmět Moderní dějiny. Výstavu si během měsíce prohlédli žáci z 23 tříd naší školy.

Jak o výstavě hovořili průvodci:

Výstava se mi velmi líbila. Přijde mi to jako dobrý nápad, já si potrénuji mluvení před dětmi a abych ze stresu nemluvila rychle. Děti, kterým jsem to prezentovala, se zase dozví něco zajímavého. Když jsem provázela poprvé, tak jsem měla velký strach, že to nějak pokazím, nebo se nějak ztrapním. Ale myslím si, že jsem měla na první třídu docela štěstí, protože byli hodní a poslouchali. Taky jsem měla třídu, co se stále smála, ale můj spolužák, který tam byl, jim vysvětlil, proč by se smát neměli. Pak už byli hodní. Jsem ráda, že se nám to povedlo, protože všichni učitelé, kteří třídy doprovázeli, nás jen chválili.

Natálie

Cítila jsem se hrozně, protože by se mi mohli smát. Uklidnilo mě to, že mě ty děti poslouchaly. Docela mě to i bavilo, jsem ráda, že mi v tom kamarádky pomáhaly.

Lýdie

Když jsem prezentovala o Lidicích, tak jsem měla špatný pocit z toho, že jsem mluvila o lidech, kteří už nejsou naživu kvůli strašné události. Děti mě poslouchaly, ale ne každý pochopil, jak důležité je o tom mluvit.

Alisa

Výstava se mi líbila. Když jsem provázela úplně poprvé, byla jsem hodně nervózní, ale potom už to bylo lepší. Překvapilo mě, že nejvíce to bavilo a zajímalo menší děti. Ty starší se tomu spíše smály. I já jsem se dozvěděla spoustu nových a zajímavých věcí, které jsem do teď nevěděla. A hlavně jsem ráda, že nás za naši prezentaci všichni chválili.

Nikola

Když jsem se text učil a pak prezentoval, tak jsem se cítil špatně, protože mi nebylo příjemné se koukat a vyprávět o mrtvých lidech. A ne všichni brali tuto událost vážně, a to je škoda.

Byla jsem ze začátku nervózní. Po nějaké chvíli už to bylo dobré, protože jsem věděla, že mě poslouchají. Byl to zvláštní pocit hovořit o tom, co se v Lidicích stalo. Šel mi mráz po zádech.

Mariana

Při prezentování o Lidicích jsem se ze začátku necítil nejlépe, ale pak už to bylo dobré. Prezentování mi přineslo nový pohled na Lidice a bylo to fakt zajímavé. Výstava je dobře složená a dobře se mi vyprávělo. Výstavě bych dal 10/10.

Matouš

Výstava se mi tuze líbila, protože se moc ráda učím historii a bavilo mě o tom prezentovat. Třída, kterou jsem provázela, sice byla naše třída a skoro vůbec neposlouchali, ale myslím si, že se to líbilo těm jedincům, co poslouchali.

Eliška

Datum vložení: 15. 4. 2024 9:43